Sprzedaż wina Beira Interior rośnie o 43,7% w 2022 r.

Wina produkowane w regionie Beira Interior zarejestrowały w 2022 roku „43,7% wzrost wielkości sprzedaży” w porównaniu z rokiem poprzednim, ogłosiła dziś Comissão Vitivinícola Regional da Beira Interior (CVRBI).

Według CVRBI, które ma siedzibę w mieście Guarda, „ten wzrost jest trwały w liczbie certyfikowanych win [i] pokazuje silne zaangażowanie regionu w certyfikację swoich win, a także w promowanie ich na poziomie krajowym i międzynarodowym”.

Źródło odniosło się również, w oświadczeniu przesłanym do agencji Lusa, że w ubiegłym roku eksport win z Beira Interior „zarejestrował wzrost o 7,4% w porównaniu z rokiem poprzednim, stanowiąc w tej chwili 29,5% całkowitej sprzedaży win z tego regionu”.

„CVRBI, któremu przewodniczy Rodolfo Queirós, uzasadnił, że te wyniki są wynikiem zaangażowania naszych współpracowników, którzy coraz bardziej wierzą w ogromny potencjał, jaki ma Beira Interior i w jego drogę ciągłego potwierdzania jakości swoich win.

Jak wynika z notatki, zarząd podmiotu zamierza nadal stawiać na promocję win z tego regionu „zarówno w Portugalii, jak i za granicą”.

CVRBI zaplanowało kilka inicjatyw, które będą realizowane przez cały rok 2023, a których celem jest zwiększenie notoryczności win produkowanych w regionie.

Aby pomóc w marketingu win, CVRBI posiada fizyczny sklep (Loja dos Vinhos) i inny „online”.

Loja dos Vinhos da Beira Interior, która jest zainstalowana w swojej siedzibie w mieście Guarda, powstała w grudniu 2019 roku, aby być „centrum powitalnym” dla Szlaku Wina Beira Interior.

CVRBI ma siedzibę w Guarda, w Solar do Vinho i obejmuje obszary uprawy winorośli Castelo Rodrigo, Pinhel i Cova da Beira, w okręgach Guarda i Castelo Branco, które odpowiadają obszarowi 20 gmin, gdzie jest prawie pięć tysięcy winiarzy.

Na jego terenie działa około 70 producentów wina, z czego cztery to winnice spółdzielcze, a pozostali to producenci prywatni.