Pracownicy DHL Supply Chain wracają do strajku 26 grudnia

Przestrzeganie strajku, na który pracownicy DHL Supply Chain udali się w tę środę, wyniosło około 40 procent, powiedział Lusa Ricardo Mendes ze Związku Zawodowego Pracowników Handlu, Biur i Usług w Portugalii, a nowy strajk postanowiono zorganizować na 26.

Oprócz nowego strajku zaplanowanego na najbliższe 26 dni, pracownicy DHL Supply Chain zatwierdzili dziś wdrożenie działań mających na celu walkę w każdym miesiącu, dopóki firma nie odpowie na ich żądania.

Celem, powiedział Ricardo Mendes do Lusa, jest, aby uzyskać firmę do aktualizacji kariery i dokonać podwyżek płac zgodnie z tymi wymaganymi przez pracowników, gdy w styczniu firmy muszą zaktualizować minimalną płacę krajową.

Genezą dzisiejszego strajku – który według tego przywódcy związkowego miał 40% przyczepność i doprowadził do koncentracji około pięćdziesięciu osób przed siedzibą firmy – jest aktualizacja płacy minimalnej o 100 euro dla wszystkich pracowników oraz podniesienie poziomu karier.

„Mówimy o ludziach, którzy zarabiają około 15 do 20 euro powyżej minimalnej płacy krajowej, niezależnie od stażu pracy czy pełnionej funkcji” – powiedział Ricardo Mendes, odnosząc się do około 1000 stałych pracowników firmy.

Dla lidera związku firma ma wszelkie warunki, aby odpowiedzieć na żądania pracowników i poprawić propozycję, którą przedstawiła na stole, a która została uznana za „bardzo niewystarczającą” i zakończyła się doprowadzeniem do zaplanowania tego strajku.

Według informacji z CESP, DHL Suplly Chain jest firmą odpowiedzialną za logistykę takich firm jak m.in. Sonae Fashion, Auchan, Wells, NOS Comunicações, Gato Preto i EDP.