Xavi już rozpoczął 'El Clásico’ Superpucharu: „Chcemy wygrać. To tytuł”

Trener Barcelony odniósł się do Realu Madryt jako „jednego z najlepszych” i wskazał mniej pozytywne punkty półfinału, które zespół musi poprawić przeciwko rywalom.

Xavi Hernandez zareagował na czwartkowe zwycięstwo Barcelony nad Betisem w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Trener culés cieszył się z tego, że znalazł się w finale turnieju, ale nie ukrywał mniej pozytywnej strony ekspozycji swojego zespołu, z ostrzeżeniami na kolejne spotkanie.

„Przechodziliśmy przez różne fazy. Pierwsza połowa należała wyłącznie do nas. Betis zdominował nas momentami w drugiej połowie. W dogrywce też dominowaliśmy, ale w tym fantastycznym ruchu Loren wyrównali i utrudnili nam życie. Nie broniliśmy tak, jak przeciwko Atlético de Madrid. Nasza droga musi być taka sama jak w pierwszej połowie, a nie taka, jaką obraliśmy w drugiej. Zabrakło nam mentalności – powiedział po zakończeniu meczu.

W finale Superpucharu Barcelona zmierzy się z odwiecznymi rywalami – Realem Madryt. Xavi mówił o „jednym z najlepszych”, deklarował chęć zdobycia trofeum, ale nie przywiązywał do niego ekstremalnej wagi w celach sezonu.

„Zawsze chcę grać i pokonywać najlepszych. Real Madryt jest jednym z najlepszych. Chcemy wygrać Superpuchar, ale to nie zmieni sezonu. Będziemy walczyć o trzy tytuły, które nam zostały, bez względu na to, co się stanie. Jestem szczęśliwy, że mogę grać w El Clásico. Mieliśmy dwa cele: dojść do finału i zdobyć Superpuchar. To tytuł, który dałby nam spokój i pewność siebie – zakończył.