Spektakularna zmiana wokół supergwiazdy NBA

Dziś, w czwartek, jest ostatni dzień na transakcje handlowe w NBA. A już w nocy pojawiło się kilka blockbusterowych transakcji.

Tydzień temu Brooklyn Nets byli jeszcze pretendentem do tytułu, teraz są na uboczu. Bo po przehandlowaniu Kyrie Irvinga do Dallas Mavericks, teraz odszedł także Kevin Durant. W spektakularnej wymianie supergwiazda przeniosła się do Phoenix Suns. Finalista 2021 NBA oprócz Duranta dostaje TJ Warrena, a w zamian oddaje duży pakiet do Nets.

W zamian Phoenix oddaje na Brooklyn Mikala Bridgesa, Cama Johnsona i Jae Crowdera, a także cztery pierwszorundowe picki w drafcie NBA. Crowder wciąż ma zostać przehandlowany, jak podaje dziennikarz ESPN Adrian Wojnarowski.

Phoenix jest więc natychmiastowym faworytem do tytułu. To dlatego, że Suns mają już w drużynie trzy gwiazdy w osobach Chrisa Paula (point guard), Devina Bookera (shooting guard) i DeAndre Aytona (center). Z powodu kontuzji zespół nie odegrał jednak jeszcze znaczącej roli w obecnym sezonie. Phoenix obecnie nadal zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.

Lakersi również worek z dużą ilością
Nie tylko Phoenix i Brooklyn były aktywne w nocy, ale także Los Angeles Lakers najwyraźniej zapakowali się na wymianę. Według doniesień mediów m.in. point guard D’Angelo Russell ma przyjść z Minnesoty Timberwolves do mistrzów rekordu NBA, Russell Westbrook ma przenieść się do Utah Jazz. W sumie w grę wchodzi ośmiu zawodników i trzy drużyny – podała agencja AP.

Lakers wokół supergwiazdy LeBrona Jamesa dostają też Malika Beasleya i Jarreda Vanderbilta, by mimo wszystko dotrzeć do playoffów. Westbrook przeważnie wchodził do gry z ławki i powodował ostatnio pewne zamieszanie, podobno kłócił się też z trenerem Darwinem Hamem.