Okolie vs. Rozanski w ten piątek w Rzeszowie, Polska

Lawrence Okolie jedzie w piątek do Polski, aby zmierzyć się z mistrzem WBC w kategorii bridger, Łukaszem Różańskim. Były mistrz świata WBO w wadze cruiser wypowiedział się o swoim pragnieniu zostania mistrzem świata w trzech kategoriach wagowych – cruiser, bridger oraz ostatecznie w wadze ciężkiej.

31-letni Okolie, mający obecnie rekord 19-1 (14 KO), szuka odbudowy po przegranej decyzji w maju 2023 roku z Chrisem Billam-Smithem, co skutkowało utratą pasa WBO w wadze cruiser. Przed nim stoi groźny pięściarz Łukasz Różański, który ma rekord 15-0 (14 KO). Okolie ma przewagę wieku, mając 31 lat w porównaniu do 38-letniego Różańskiego, a także przewagę wzrostu, mierząc 6’5” w porównaniu do 6’1” mistrza. To zapowiada interesującą walkę w piątek, a Okolie ma nadzieję na zdobycie pasa, aby następnie przejść do wagi ciężkiej. W rozmowie z Sky Sports, Okolie mówi, że zostanie mistrzem świata w trzech kategoriach wagowych zapewni mu „dziedzictwo na zawsze”. „Niezależnie od tego, co wydarzyło się w mojej karierze, miałem świetne walki, ale także kiepskie. Jeśli zakończę karierę jako mistrz świata w trzech wagach, to będzie dziedzictwo, które pozostanie na zawsze. Chciałbym walczyć z nimi [Usyk i/lub Fury], ponieważ zarobiłbym miliony funtów. Byłoby ciekawie wejść jako underdog i zobaczyć, jak poradzę sobie w takiej sytuacji. Jestem realistą i nie sądzę, że będę walczył z którymś z tych gości, mają jeszcze rok czy dwa, zanim odejdą. To ci poniżej, jak [Filip] Hrgović i nawet [Joseph] Parker, będą na światowym poziomie, kiedy przyjdzie czas.”

Kto wie, czy kiedykolwiek „przyjdzie czas” dla Okolie, aby walczyć o główny tytuł wagi ciężkiej, nie mówiąc już o jego wygraniu. Okolie ma wzrost i zasięg, ale to nie wszystko. Pokazał wielkie umiejętności w niektórych swoich walkach, ale również wyglądał przeciętnie w innych. Jeśli Okolie zdobędzie imponujące i dominujące zwycięstwo w piątek, rok po swojej złej nocy przeciwko Billam-Smithowi, kibice będą bardziej zainteresowani słuchaniem o jego planach na zdobycie tytułu w wadze ciężkiej. Jednak nie jest pewne, że Okolie pokona Różańskiego. Różański, który szybko pokonał Alena Babića w swojej ostatniej walce, ma siłę, która może zrujnować wielkie plany Okolie. Obaj zawodnicy mogą być nieco zardzewiali w piątek, i każdy z nich może zostać trafiony czymś dużym na początku. Rzeczywiście, piątkowa walka ma potencjał, aby być prawdziwą „mignięciem oka i przegapisz” walką. Na pewno nie potrwa pełnego dystansu. Może skończyć się w kilku ekscytujących rundach. Okolie musi tutaj dostarczyć, ponieważ kolejna porażka, nawet jeśli byłaby to tylko druga przegrana, byłaby trudna do przezwyciężenia.