Fot: sar.gov.pl

Kuter, który zaginął w ubiegłym tygodniu, został zlokalizowany przez służby ratunkowe. Płetwonurkowie wydobyli z niego ciało jednego z rybaków. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zatonięcia jednostki – podaje TVN24 Pomorze.

Jak informuje rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck, odnaleziony został kuter rybacki ŚWI-82. W poniedziałek płetwonurkowie podczas przeszukiwania kutra odnaleźli ciało jednego z załogantów. Podczas przeszukania na miejscu byli policjanci oraz śledczy.

We wraku nie znaleziono ciał pozostałych członków załogi – w sumie było ich czterech, ale jedno ciało już wcześniej znaleziono w pobliżu Mrzeżyna pod tratwą ratunkową, jednak podczas próby wyłowienia ciała, poszło ono na dno. Więcej: https://mrzezyno24.info/prokuratura-zajela-sie-sprawa-zaginiecia-kutra-swi-82/

– Kuter był sprawny, w 2012 został przebudowany. Nie było dotąd z nim problemów. Szyper miał 20-letnie doświadczenie – przekazuje redakcji TVN24 Wojciech Grzymkowski, dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie. – Nie było sztormu, ale morze było dziwne, bo była dziwna fala – dodał.

 

Źródło: TVN24 Pomorze/Mrzeżyno24

3 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz treść swojego komentarza!
Wpisz swoje imię tutaj