Sathish Kumar Karunakaran awansuje w turnieju Japan Open 2024, ale indyjska kampania w deblu zakończona

Indyjski badmintonista, Sathish Kumar Karunakaran, awansował do 1/8 finału turnieju Japan Open 2024 w Jokohamie, który odbył się w środę. Mimo tego, kampania Indii w grach podwójnych zakończyła się, ponieważ para B Sumeeth Reddy i N Sikki Reddy musiała wycofać się z powodu kontuzji, a duet Rutaparna Panda-Swetaparna Panda przegrał swoje spotkanie w prostych setach.

23-letni Sathish Kumar Karunakaran, który brał udział w konkurencji miksta we wtorek, w singlu mężczyzn został wylosowany do gry przeciwko trzeciemu na świecie Andersowi Antonsenowi z Danii. Jednak zaledwie kilka punktów po rozpoczęciu meczu, Antonsen był zmuszony wycofać się z powodu kontuzji, co pozwoliło Sathishowi awansować do kolejnej rundy.

Wcześniej tego samego dnia, Kiran George, inny indyjski gracz w singlu mężczyzn, przegrał z Japończykiem Kanta Tsuneyamą 21-19, 21-14 w 51 minut. Kiran George, zajmujący 37. miejsce w rankingu badmintonowym, rozpoczął dobrze i wydawało się, że wygra pierwszego seta przy prowadzeniu 19-16. Jednak Tsuneyama, 30. na świecie, zdobył pięć punktów z rzędu, co zaskoczyło Hindusa i dało mu przewagę w pierwszym secie.

Drugi set był bardziej wyrównany, z wynikiem 11-10. Tsuneyama odnalazł swój rytm i zdobył sześć punktów przewagi przy stanie 18-12, zanim zakończył mecz w prostych setach.

W mikście indyjski duet B Sumeeth Reddy i N Sikki Reddy musiał zrezygnować z meczu przeciwko Duńczykom Jesperowi Toftowi i Amalie Magelund z powodu kontuzji w trakcie gry.

W deblu kobiet, para Rutuparna Panda i Swetaparna Panda również przegrała w pierwszej rundzie. Duet Julie Finne-Ipsen i Mai Surrow z Danii pokonał Hinduski 21-8, 21-14 w 34 minuty.

W czwartek Sathish Kumar Karunakaran zmierzy się z Kantaphonem Wangcharoenem z Tajlandii, który zajmuje 40. miejsce na świecie, w 1/8 finału singla mężczyzn.