ARCHIWUM

MAREK GRÓBARCZYK Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM W POWIECIE GRYFICKIM

Marek Gróbarczyk z Prawa i Sprawiedliwości zdobył w naszym powiecie najwięcej głosów wśród wszystkich kandydatów do Parlamentu. 

0 komentarzy

XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O “ZŁOTY KLUCZ” [ZAPROSZENIE]

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Trzebiatowie serdecznie zaprasza na XVII Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o “ZŁOTY KLUCZ”.

0 komentarzy

LOKALNA GRUPA RYBACKA ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego zaprasza na szkolenie mieszkańców Gminy Trzebiatów i potencjalnych wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie w ramach Priorytetu 4 Programu Operacyjnego „RYBACTWO I MORZE 2014 – 2020”. 

0 komentarzy

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z TRZEBIATOWSKIEGO HERBERTA [ZDJĘCIA]

Dla uczniów klas pierwszych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie był to bardzo ważny moment, ponieważ złożyli oni dzisiaj uroczyste ślubowanie.

0 komentarzy

ARTUR ŁĄCKI NASZYM PRZEDSTAWICIELEM W SEJMIE!

Jeszcze kilka godzin temu było to niepewne, ponieważ Artur Łącki walczył o 5 miejsce z Norbertem Obryckim. Teraz wiadomo na 100%, że Artur Łącki zdobędzie mandat w Sejmie.

0 komentarzy

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ WYGRYWA WYBORY!

Według danych exit-poll, wybory parlamentarne 2019 wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość. Tuż za nimi Koalicja Obywatelska.

0 komentarzy

ODCINEK DROGI S6 KOŁOBRZEG-KOSZALIN OTWARTY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od dziś kierowcy mogą korzystać z odcinka drogi S6 Kołobrzeg – Koszalin.

0 komentarzy

ZMIANY W PRZYJMOWANIU ZGŁOSZEŃ Z NUMERU ALARMOWEGO 997

Przyjmowanie zgłoszeń z numeru alarmowego 997 (Policja) realizowane jest obecnie przez operatorów z Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) na terenie całego kraju. W wyniku prowadzanych prac pilotażowych polegających na testowaniu obsługi zgłoszeń alarmowych w nowej formie na terenie całego kraju od grudnia 2018 r. numery alarmowe 997 i 112 obsługiwane są przez operatorów z CPR. Podstawę […]

0 komentarzy

JESIENNE SPADKI KALORII W MRZEŻYŃSKIM CENTRUM SPORTU

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Trzebiatów do skorzystania z bezpłatnej oferty gry w squash`a – Jesienne spadki kalorii.

0 komentarzy

„OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ODBLASKÓW – ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” W GRYFICACH

1 października w ramach krajowych działań pn. „Ogólnopolski Dzień Odblasków – Świeć Przykładem” koordynowanych przez Komendę Główną Policji, mundurowi z Gryfic spotykali się z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, zachęcając ich do korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci wręczali elementy odblaskowe i informowali o zagrożeniach związanych z brakiem widoczności na drodze.

0 komentarzy

PODPISANO UMOWĘ O REWALORYZACJĘ MURÓW OBRONNYCH W TRZEBIATOWIE

W dniu 30 września br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie  nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Trzebiatów, reprezentowaną przez burmistrza Józefa Domańskiego, a  Województwem Zachodniopomorskim, reprezentowaną przez marszałka Olgierda Geblewicza oraz Artura Łąckiego radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, o dofinansowanie projektu pn. „Rozwój aktywności społecznej wybranych grup społecznie poprzez udostępnienie zaadoptowanych na cele rekreacyjne terenów położonych wzdłuż miejskich murów obronnych”.

0 komentarzy

PALIŁA SIĘ BYŁA KAPLICA WOJSKOWA W TRZEBIATOWIE

Dziś o godzinie 10:01 do SKKP w Gryficach wpłynęło zawiadomienie o pożarze byłej Kaplicy na terenie jednostki wojskowej w Trzebiatowie.

0 komentarzy

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU…

Enea Operator informuje o planowanych przerwach w dostawie prądu w rejonie Gryfice i Trzebiatów.

0 komentarzy

OFERTA REKLAMOWA NA SEZON 2019

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim 2019, chcielibyśmy zaoferować osobom prywatnym, małym i dużym firmom możliwość wykupienia powierzchni reklamowej na naszym portalu. 

0 komentarzy

WYPADEK NA TRASIE TRZEBIATÓW-KOŁOBRZEG

3 czerwca przed godziną 16 doszło do wypadku na trasie Trzebiatów-Kołobrzeg.

0 komentarzy

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE W TRZEBIATOWIE

23 czerwca 2019 r. odbędą się wybory uzupełniające w okręgu nr. 2 do Rady Miejskiej w Trzebiatowie. Poniżej lista kandydatów.

0 komentarzy

SPOTKANIE Z TOMASZEM SEKIELSKIM W TRZEBIATOWIE I W GRYFICACH

17 czerwca w Gryficach i 18 czerwca w Trzebiatowie Tomasz Sekielski spotka się ze swoimi fanami. 

0 komentarzy

DZIEŃ DZIECKA W TRZEBIATOWIE [ZAPROSZENIE]

Burmistrz Trzebiatowa zaprasza wszystkie dzieci z Gminy Trzebiatów na festyn z okazji Dnia Dziecka.

0 komentarzy

40. EDYCJA “TRZEBIATOWSKIEJ 10” [ZDJĘCIA]

Dziś odbyła się 40. edycja biegu ulicznego “Trzebiatowska 10”. Warunki były trudne, lecz zawodnicy zdołali przebiec dystans 10 kilometrów w bardzo dobrych czasach. Poniżej fotorelacja z wydarzenia. 

0 komentarzy

ŚWIĘTO 3 BATALIONU ZMECHANIZOWANEGO LEGII AKADEMICKIEJ [RELACJA]

Dziś na Rynku w Trzebiatowie odbyło się święto 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej. Były pokazy sprzętów straży pożarnej, policji, straży granicznej i uzbrojenia wojskowego. 

0 komentarzy

PUCHAR POLSKI STRONGMAN W GRYFICACH [FILM]

Już 8 czerwca na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędą się zawody o Puchar Polski Strongman. Czołówka najsilniejszych mężczyzn w Polsce zmierzy się z wielkimi ciężarami wymagającymi nadzwyczajnej siły fizycznej. 

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKA PLAŻA BEZ BŁĘKITNEJ FLAGI

“Błękitna Flaga” to certyfikat, który przyznawany jest kąpieliskom i marinom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.

0 komentarzy

KONTROLE AUTOBUSÓW NA TERENIE POWIATU GRYFICKIEGO

Komenda Powiatowa Policji w Gryficach w związku ze zbliżającymi się wakacjami i licznymi wyjazdami wycieczek autokarowych informuje o możliwości zgłoszenia autokaru do kontroli drogowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży.

0 komentarzy

TRZEBIATÓW: BĘDĄ UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

W związku z organizacją święta trzebiatowskiej Jednostki Wojskowej, informujemy, że w godz. 6:00 – 14:00 dnia 1 czerwca, zamknięta zostanie droga przed Ratuszem (Rynek 1). Prosimy o niezastawianie miejsc parkingowych.  Pozostawione auta będą odholowane. Dodatkowo w związku z 40. edycją „Trzebiatowskiej 10” – droga z Mrzeżyna do Trzebiatowa zostanie zamknięta w godz. 15:45 – 17.30. Kierowcy puszczani będą cyklicznie. Cała trasa biegu będzie zabezpieczana przez […]

0 komentarzy

“TRZEBIATOWSKA 10” JUŻ W TĘ SOBOTĘ

Już 1 czerwca odbędzie się jubileuszowa – 40 edycja biegu ulicznego “Trzebiatowska 10”.

0 komentarzy

ŚWIĘTO 3 BATALIONU ZMECHANIZOWANEGO LEGII AKADEMICKIEJ [ZAPROSZENIE]

Dowódca Garnizonu Trzebiatów zaprasza na obchody święta 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie. Uroczystości odbędą się przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej już 1 czerwca.

0 komentarzy

DZIEŃ DZIECKA W GRYF ARENIE JUŻ W TEN PIĄTEK

Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz zaprasza na Dzień Dziecka w Gryf Arenie w stylu dzikiego zachodu. 

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW PREZENTUJE KALENDARZ IMPREZ [DO POBRANIA]

  [POBIERZ] Gmina Trzebiatów – Kalendarz Imprez PDF

0 komentarzy

DZIKIE GĘSI ZIELONKA MISTRZYNIAMI POLSKI W UNIHOKEJU

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w unihokeju w kategorii Młodziczek. Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Dzikich Gęsi Zielonka. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki GKS Kasztelania Brudzew, a na trzecim – LUKS Nolet Żabi Róg. Nasze zawodniczki – SUS Travel Jedynki Trzebiatów zajęły 6 miejsce.

0 komentarzy

KOALICJA EUROPEJSKA WYGRYWA W POWIECIE GRYFICKIM

Według danych z Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu nr. 13 w powiecie gryfickim większość mieszkańców oddała swoje głosy na przedstawicieli Koalicji Europejskiej (9 435 głosów, 48,73%), a na Prawo i Sprawiedliwość (7 603 głosy, 39,27%).

0 komentarzy

WYNIKI WYBORÓW DO PE 2019 – WYGRYWA PiS

Według danych szacunkowych tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego wygrywa partia Prawo i Sprawiedliwość. Tuż za nią jest Koalicja Obywatelska.

0 komentarzy

SUKCESY ZAWODNIKÓW UKS KAPITAN NAVI MRZEŻYNO

Zawodnicy UKS Kapitan Navi Mrzeżyno pomimo ciszy w ostatnich miesiącach intensywnie trenowali, a efekty pracy zaowocowały sukcesami na międzynarodowych turniejach Crosmintona.

0 komentarzy

ŚWIĘTO UNIHOKEJA W MRZEŻYNIE

Już od najbliższej soboty (25.05) w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbywać się będzie święto unihokeja. Przez dwa dni o złoty medal Mistrzostw Polski walczyć będą zawodniczki w wieku młodziczek.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW: OBWODY GŁOSOWANIA I SIEDZIBY KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO PE

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej 1 Część miasta Trzebiatowa obejmująca ulice: 1 Maja, Grzybowa, Kamieniecka, Łąkowa, Polna, Rzemieślnicza, Zagórska, Żytnia. Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Kamieniecka 16, 72-320 Trzebiatów Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych 2 Część miasta Trzebiatowa obejmująca ulice: II Pułku Ułanów, Ciasna, Cicha, Daszyńskiego, Dąbrówki, Jagiełły, Kościuszki, [...]
0 komentarzy

“HERBERT” ZAKWALIFIKOWANY DO III EDYCJI PROGRAMU “CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH”

Klasa “I a” Liceum Ogólnokształcącego im Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie została zakwalifikowana do III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, który rozpocznie się w roku szkolnym 2019/2020 i będzie realizowany przez dwa lata. Program ma charakter ogólnopolski. Jego celem jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej.

0 komentarzy

POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUTOKARU Z DZIEĆMI

W środę w nocy policjanci z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał jechać z dziećmi na wycieczkę do Warszawy. 41-latek trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyspieszonym stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach.

0 komentarzy

POLICJA POSZUKUJE WŁAŚCICIELA ROWERU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach szukają właściciela roweru przedstawionego na zdjęciu. Jeśli rozpoznajesz swój rower, to przyjdź po niego z dokumentem tożsamości.

0 komentarzy

III TRZEBIATOWSKIE ŚWIĘTO MATKI “DLA CIEBIE MAMO”

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Michał Jach, Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Komitet terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Trzebiatowie, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie, NSZZ “SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Oświaty i Wychowania mają zaszczyt zaprosić na koncert z okazji Dnia Matki.

0 komentarzy

ZNALEZIONO ZAGINIONY KUTER!

Kuter, który zaginął w ubiegłym tygodniu, został zlokalizowany przez służby ratunkowe. Płetwonurkowie wydobyli z niego ciało jednego z rybaków. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zatonięcia jednostki – podaje TVN24 Pomorze.

3 komentarze

IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM!

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB w Szczecinie, dziś od godziny 15:00 do godziny 24:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz silnymi porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.  

0 komentarzy

XXIII TURNIEJ WIEDZY O TRZEBIATOWIE

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości” – Tytus Liwiusz

0 komentarzy

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA JUŻ W TĘ SOBOTĘ

Już w najbliższa sobotę (18.05) w Płotach odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Będziemy mogli zobaczyć przemarsz jednostek straży, uroczyste wręczenia odznaczeń, awanse i wiele innych ciekawych rzeczy. 

0 komentarzy

V PIKNIK RODZINNY “BĄDŹ ZDROWY I TRZYMAJ FORMĘ”

BURMISTRZ TRZEBIATOWA, STOWARZYSZENIE NIEBIESKIE SERCE ORAZ AT-AKTYWNY TRZEBIATÓW PRAGNĄ ZAPROSIĆ TRZEBIATOWSKIE RODZINY NA FESTYN, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 19 MAJA BR. NA STADIONIE MIEJSKIM W GODZ. 12:00 – 17:00. 

0 komentarzy

PROKURATURA ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ZAGINIĘCIA KUTRA ŚWI-82

Prokuratura Rejonowa w Gryficach wszczęła postępowanie w sprawie zaginięcia kutra rybackiego ŚWI-82, który we wtorek o godzinie 3 w nocy miał wpłynąć do portu w Mrzeżynie.

0 komentarzy

OSP PŁOTY OGŁASZA NABÓR W SWOJE SZEREGI

Jeżeli fascynuje cię straż, bezinteresowne niesienie pomocy innym oraz kolor czerwony to przeczytaj artykuł do końca 😉 W dalszej części dowiesz się jak wygląda rekrutacja do Ochotniczej Straży Pożarnej i jakie musisz spełnić wymagania.

0 komentarzy

[AKTUALIZACJA] PILNE! ZAGINĘŁA 15-LETNIA WIKTORIA!

[AKTUALIZACJA] WIKTORIA SIĘ ODNALAZŁA. DZIĘKUJEMY ZA POMOC!  Wczoraj (14.05.2019 r.) w godzinach popołudniowych w Gryficach zaginęła 15-letnia Wiktoria Tankielun. Najprawdopodobniej była ubrana w czarną skórzaną kurtkę, białe buty nike. Jeśli ktokolwiek widział Wiktorię albo ma z nią kontakt prosimy o pilny kontakt z policją. Witam, wczoraj (14.05.2019) w godzinach popołudniowych w Gryficach zaginęła moja 15-letnia […]

0 komentarzy

WIĘCEJ PATROLI W GRYFICACH – TRWA ADAPTACJA ZAWODOWA NOWYCH POLICJANTÓW

Adaptację zawodową na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęło  104 policjantów. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe, będą pełnić służbę patrolową pod okiem doświadczonych policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

0 komentarzy

POMOC DLA MARIUSZA GŁADYSZA

Mariusz Gładysz, mieszkaniec Trzebiatowa pilnie potrzebuje naszej pomocy. Dokładnie 12 miesięcy temu usłyszał pierwszą diagnozę – tzw. sierocy nowotwór nerki, bardzo rzadki Rak nerki z czopowym nowotworem umiejscowionym w żyle głównej dolnej, wchodzący na około 4 cm w serce. LINK DO ZRZUTKI – https://zrzutka.pl/svyvpp Mariusz Gładysz – Moja walka o życie “Mam 41 lat. Jeszcze przed […]

0 komentarzy

DLACZEGO SŁUŻBY ZAWIESIŁY AKCJĘ POSZUKIWAWCZĄ KUTRA ŚWI-82?

Jednostka ŚWI-82 wracała w nocy z łowiska na terenie Niemiec z 4- osobową załogą.        O godzinie 3 w nocy mieli być w mrzeżyńskim porcie.                                                  Około godz. 2 w […]

0 komentarzy

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ KANALIZACJI SANITARNEJ W TRZEBUSZU

W dniu 17 kwietnia br. w siedzibie ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o., pomiędzy Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o. reprezentowanym przez Prezesa zarządu Pana Grzegorza Jelonka oraz firmą DOMAR – Kazimierz Domaradzki z Biesiekierza reprezentowaną przez Pana Kazimierza Domaradzkiego, podpisano umowę na realizacje inwestycji pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Trzebusz, gm. Trzebiatów”, Wykonawcę robót wyłoniono w wyniku […]

0 komentarzy

POCZTOWA PRZEBUDOWANA

W dniu 26.04.2019 r. dokonano odbioru końcowego prac związanych z kompleksową wymianą sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej oraz budową kanalizacji deszczowej w ul. Pocztowej w Mrzeżynie. Przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania dzięki współpracy trzech podmiotów tj. ZWiK Trzebiatów, firmy MTM Consulting oraz Gminy Trzebiatów, których przedstawiciele weszli w skład komisji odbiorowej. W ramach prowadzonych […]

0 komentarzy

POLICJA POSZUKUJE OSOBY ZAGINIONEJ – TOMASZ GAWEŁ

Osoby, które mają wiedzę o zaginionym przedstawionym na fotografii, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gryficach lub z najbliższą jednostką policji.

0 komentarzy

POLICJA POSZUKUJE OSOBY ZAGINIONEJ – HENRYK WASZKIEWICZ

Pierwsze imię: HENRYK Drugie imię: ANDRZEJ Nazwisko: WASZKIEWICZ Ostatnie miejsce zameldowania: TRZEBIATÓW Rok urodzenia: 1948 Ubranie: Spodnie granatowe dresowe z białymi paskami wzdłóż nogawek, kurtka skórzana do bioder kol. brązowego, czapka z daszkiem skórzana kol. brązowego, buty zapinane na zamek za kostki kol. czarnego. Wzrost: NIEZNANY Kolor oczu: JASNE Cechy rysopisowe SYLWETKA: ubiór schludny, mężczyzna, sylwetka krępa (muskularna) WŁOSY: włosy proste, włosy […]

0 komentarzy

NAJWYŻSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA POŻAROWEGO W LASACH!

Według danych pomiarowych ze stacji Gryfice, został wydany najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach na terenie Nadleśnictwa Gryfice. Spowodowane jest to wysoką temperaturą powietrza, brakiem opadów i bardzo małą wilgotnością ściółki. 

0 komentarzy

PALĄCY PROBLEM

Nawołując do ostatnich wydarzeń w naszym powiecie czyli ciągłym wypalaniom traw chcemy przedstawić Wam skutki i kary takiej bezmyślności nie przebierając w słowach. Zapraszamy do lektury.

0 komentarzy

ZMIANA CZASU JUŻ W TEN WEEKEND.

Stosowanie czasu letniego i związane z tym zmiany czasu budzą wiele kontrowersji i bywają kłopotliwe. Szczególnie uciążliwe jest wiosenne przejście z czasu astronomicznego na czas letni — zanim nasze organizmy przywykną do wcześniejszej godziny porannej pobudki zazwyczaj mija kilka dni. Pocieszeniem jest fakt, że dzięki temu nasze wiosenne i letnie popołudnia dłużej będą skąpane w […]

0 komentarzy

XI TARGI EDUKACYJNE W GRYFICACH.

Już w ten piątek odbędą się największe Targi Edukacyjne w Powiecie Gryfickim. Szkoły zaprezentują swoje stoiska a uczniowie, którzy kończą gimnazjum lub liceum będą mogli poznać oferty szkół i zdecydować z jaką szkołą chcą wiązać swoją najbliższą przyszłość.

0 komentarzy

POLICJANCI Z GRYFIC ZACHĘCALI MŁODZIEŻ DO SŁUŻBY W POLICJI.

Policjanci z Gryfic odwiedzali szkoły i zachęcali młodzież do służby w policji. W trakcie prowadzonych spotkań młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić i jakie są wymagania, aby zostać policjantem. Mundurowi zainteresowanym osobom wręczali ulotki informacyjne oraz informatory.

0 komentarzy

GODZINA DLA ZIEMI WWF – DOŁĄCZ DO AKCJI #nieniszczedomu

30 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Zamierzamy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem #nieniszczedomu

0 komentarzy

ALERT RCB URUCHOMIONY W ZWIĄZKU Z BARDZO SILNYM WIATREM!

Na podstawie ostrzeżenia wydanego przez IMGW Szczecin Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o silnym wietrze na terenie 7 powiatów.

0 komentarzy

RUSZYŁY ZAPISY DO “TRZEBIATOWSKIEJ 10”

Biegi uliczne „Trzebiatowska 10” od wielu lat są główną imprezą sportową rozpoczynającą letni sezon sportowy w Gminie Trzebiatów. Startuje w nich kilkuset biegaczy – od przedszkolaków (na krótkich dystansach), poprzez młodzież szkolną biegającą średniej długości odcinki, aż po kategorie open na koronnym dystansie 10 km (Mrzeżyno-Trzebiatów), w której uczestniczyli już nawet 80-latkowie. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 40 […]

0 komentarzy

53-LATEK ARESZTOWANY NA 3 MIESIĄCE ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA.

W niedzielę po południu 53- letni mieszkaniec Gminy Trzebiatów ugodził 19-latka nożem, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

0 komentarzy

TRZEBIATÓW: ZNIEWAŻYŁ POLICJANTÓW I ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 35-latka, któremu chcieli pomóc. Mężczyzna zachowywał się arogancko oraz nie chciał podać swoich danych osobowych, a także wyzywał mundurowych, używając słów wulgarnych.

0 komentarzy

E-DOWODY OSOBISTE JUŻ OD 4 MARCA

Dowody osobiste, wydawane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r., będą miały warstwę elektroniczną. Jeśli Twój dowód jest nadal ważny, nie musisz go wymieniać.

0 komentarzy

OBSERWUJCIE NIEBO. DZIŚ W NOCY BĘDZIEMY MOGLI ZOBACZYĆ ZORZĘ POLARNĄ!

Jak informuje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim dziś w nocy będziemy mogli zaobserwować na naszym niebie bardzo rzadko u nas występujące zjawisko jakim jest Zorza polarna.

0 komentarzy

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH “TROPEM WILCZYM” W TRZEBIATOWIE

Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei. 3 marca w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast.

0 komentarzy

IV EDYCJA “BIEGU NAŁĘCZA” – RUSZYŁY ZAPISY

W niedzielę, 14 kwietnia w Trzebiatowie odbędą się obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Głównym celem uroczystości jest upamiętnienie śmierci Honorowego Obywatela Trzebiatowa Stanisława „Nałęcza” Komornickiego i pozostałych dziewięćdziesięciu pięciu ofiar Katastrofy Smoleńskiej, wśród których znaleźli się przedstawiciele najwyższych organów władz RP na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim i Pierwszą Damą Marią Kaczyńską.

0 komentarzy

STRAŻACY ĆWICZYLI NA WODZIE [ZDJĘCIA]

16 lutego br. strażacy z gminy Gryfice przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wodno – lodowego na jeziorze Trzygłowskim w Trzygłowie. W planach ćwiczeń było przede wszystkim ćwiczenie praktyczne na lodzie lecz pogoda, która w sobotę dopisała (+15°C) nie pozwoliła na wykonanie ich na lodzie ponieważ go nie było. Celem ćwiczeń było zapoznanie uczestników ze specyfikacją zagrożeń wodno […]

0 komentarzy

PRZEBUDOWA DROGI NR.109 [FILM Z DRONA]

Film przedstawia przebudowę drogi nr. 109 na odcinku Trzebiatów – Kłodkowo nagrany z lotu ptaka. Jest to część pierwsza, od strony Trzebiatowa. Już niedługo ukaże się druga część materiału od strony Kłodkowa. 

0 komentarzy

STRAŻACY ĆWICZYLI NA LODZIE [ZDJĘCIA]

W sobotę, dnia 2 lutego na stawie św. Jerzego w Trzebiatowie (ul. Kołobrzeska) odbyło się praktyczne szkolenie z ratownictwa wodno-lodowego. Jego celem było zapoznanie uczestników ze specyfikacją zagrożeń wodno – lodowych w okresie zimowym, wypracowanie planu działania podczas ewentualnego zagrożenia, jak i współpracy w czasie akcji ratowniczej. Odpowiednie zastosowanie wodnych lub lodowych technik służących ewakuacji zagrożonych i poszkodowanych osób z akwenów oraz obszarów […]

0 komentarzy

ZIMOWY SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ REGĄ – ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy miłośników, jak i osoby chcące wyrwać się z codziennej rutyny na zimowy spływ kajakowy organizowany przez Wojskowe Koło PTTK “WAGANT” w Trzebiatowie. 

0 komentarzy

KONKURS WIELOKROTNEGO WYCISKANIA SZTANGI LEŻĄC W TRZEBIATOWIE [ZAPROSZENIE]

W najbliższy piątek  8 lutego w siłowni mistrza Strong Man Grzegorza Szymańskiego odbędą się zawody o Puchar Burmistrza Trzebiatowa w wyciskaniu sztangi leżąc.  Konkurencja będzie polegała na wyciskaniu ciężaru równego masie swojego ciała. O godz. 17:45- 18:10 – Rejestracja i ważenie Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach – do 17 lat, 18-21 lat oraz 21-26 lat Przewidziane są nagrody dla trzech […]

0 komentarzy

IV SESJA RADY MIEJSKIEJ W TRZEBIATOWIE

Już 31 stycznia 2019 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Trzebiatowie VIII kadencji.

0 komentarzy

8 RADNYCH POWIATOWYCH STRACIŁO MANDAT!

Komisarz Wyborczy wygasił mandaty, aż ośmiu radnym powiatowym. Ma to związek z nieprawidłowościami w lokalu wyborczym w Domu Pomocy Społecznej w Jarominie.

0 komentarzy

ZIMOWE MRZEŻYNO Z DRONA! [FILM]

Wybraliśmy się z dronem do Mrzeżyna. Pogoda była zła do nagrywania, ale zobaczcie co nam wyszło 🙂 

0 komentarzy

LODOWISKO W GRYFICACH. KIEDY OTWARCIE?

Jak co roku lodowisko powstanie przy Szkole Podstawowej nr. 4 przy ulicy 3 Maja w Gryficach. Kiedy będzie można przyjść i się poślizgać? 

0 komentarzy

GRYFICE GRAJĄ DALEJ! SPOTKANIE NA PLACU ZWYCIĘSTWA

Gryficki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na czele z szefem sztabu Pawłem Kamińskim zaprasza wszystkich na spotkanie na placu Zwycięstwa.

0 komentarzy

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

0 komentarzy

W SOBOTĘ ZAWYJĄ SYRENY

W sobotę 19 stycznia równo o godzinie 12:00 w gminie Trzebiatów i Gryfice zawyją syreny.

0 komentarzy

WOJSKOWE KOŁO PTTK “WAGANT” ZAPRASZA NA POKAZ FILMÓW O GÓRACH

Wojskowe Koło PTTK WAGANT przy Klubie Wojskowym 7BOW w Trzebiatowie  zaprasza wszystkich chętnych, kochających góry i przygodę, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody oraz ekologii, na pokaz filmów o górach do Klubu Wojskowego w Trzebiatowie w dniu 19.01.2019 r.  o godzinie 17.00. Dla uczestników kawa i herbata:)

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW PRZYSTĄPIŁA DO PROGRAMU ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY RODZINY I KARTY SENIORA

Zachodniopomorska Karta Rodziny Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny  z terenu gminy Trzebiatów. Karta umożliwia korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu ofert m.in.: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez podmioty biorące udział w zadaniu pn. Zachodniopomorska Karta Rodziny. O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się: a) małżonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem […]

0 komentarzy

UMOWA Z MON PODPISANA! HERBERT Z DOFINANSOWANIEM

W grudniu 2018 r. podpisana została umowa o udzielenie dotacji celowej pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej reprezentowanym przez Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych, a Powiatem Gryfickim będącym organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta  w Trzebiatowie.

0 komentarzy

GRYFICE: PRZERWA W DOSTAWIE PRĄDU

ENEA Operator sp. z.o.o. informuje, że w miejscowości Gryfice przy ulicy Podwiejskiej  w dniu 22.01.2019 r. nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny 08:00 do 12:00.

0 komentarzy

FERIE W PAŁACU W TRZEBIATOWIE

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na ferie w Pałacu.

0 komentarzy

W GRYFICACH POWSTANIE SKLEP DINO

Sieć handlowa Dino buduje pierwszy swój market w Gryficach. Otwarcie już za kilka miesięcy.

2 komentarze

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM. NA MORZU SZTORM.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB w Szczecinie, dziś od godziny 17:00 do godziny 24:00 z możliwością przedłużenia ostrzeżenia, prognozuje się silny wiatr w strefie brzegowej z kierunku północno-zachodniego/zachodniego o sile 6 w porywach do 8 w skali B. Stopień ostrzeżenia – 2 w skali 3 stopniowej.

0 komentarzy

STRAŻACY Z GRYFIC MAJĄ NOWY WÓZ!

W poniedziałek 14 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyło się oficjalnie przekazanie nowych 6 wozów ratowniczo – gaśniczych w tym jednego dla gryfickiej PSP.

0 komentarzy

REKORDOWY 27 FINAŁ WOŚP W GRYFICACH [ZDJĘCIA]

13 stycznia po raz kolejny odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Całość finału odbyła się na Gryf Arenie oraz gryfickiej strzelnicy. 

0 komentarzy

REKORDOWY BIEG WOŚP W MRZEŻYNIE! [ZDJĘCIA]

Dokładnie 203 osoby pobiegły wczoraj na VI Mrzeżyńskim Biegu WOŚP, które łącznie wybiegały 2362 km i tym samym ustanowiły nowy rekord. Sam Jacek Kabata przebiegł łącznie 27 okrążeń co daje 54 km! Pogoda w tym roku nie dopisała lecz jaki widać, dla biegaczy nie ma rzeczy niemożliwych. W trakcie biegu jak i na terenie gminy […]

0 komentarzy

ZAKOŃCZONO BUDOWĘ ZJAZDU TECHNICZNEGO NA PLAŻĘ W MRZEŻYNIE

W grudniu 2018 roku zakończyły się roboty budowlane związane z inwestycją pod nazwą:  „Budowa zjazdu technicznego na plażę w Mrzeżynie”. Jest to pierwszy w historii zjazd techniczny na plażę w Gminie Trzebiatów. W wyniku starań Urzędu Miejskiego inwestorem był Urząd Morski w Szczecinie. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego została wybrana najkorzystniejsza oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sanus ze Szczecina. Całkowita wartość inwestycji wyniosła […]

3 komentarze

ARESZT ZA ZŁAMANIE ZAKAZU SĄDOWEGO I ZNIEWAŻENIE POLICJANTÓW

51-letni mieszkaniec gminy Karnice najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie za złamanie zakazu sądowego. Mężczyzna podczas interwencji znieważył policjantów i groźbami próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

0 komentarzy

BEATA KATKOWSKA WRAZ Z I PREZES SĄDU NAJWYŻSZEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ “STOJĄCYM W IMIĘ ZASAD”

Profesor Małgorzata Gersdorf oraz Beata Katkowska z Gryfic otrzymały od ruchu walczącego m.in. w obronie sądów – Obywatele RP statuetkę „Stającym w imię zasad”, za wytrwały opór przeciwko reformom sądownictwa. Uroczystość odbyła się w Sądzie Najwyższym. 

0 komentarzy

JUŻ W SOBOTĘ II AQUATHLON W RAMACH WOŚP

Już w tę sobotę 12 stycznia odbędzie się już druga edycja Aquathlonu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0 komentarzy

V NOWOROCZNY MARSZ NORDIC WALKING

WK PTTK “WAGANT” Zaprasza na V noworoczny marsz nordic walking.

0 komentarzy

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM I WZROSTEM STANÓW WÓD

Na podstawie komunikatu przekazanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych PIB w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje…

0 komentarzy

ZGŁOŚ SWOJĄ OSP DO STRAŻACKICH FLORIANÓW

STRAŻACKIE OSCARY ZA NAJLEPSZE PROSPOŁECZNE INICJATYWY OSP

0 komentarzy

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Trzebiatowie przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że…

0 komentarzy

VI EDYCJA BIEGU WOŚP W MRZEŻYNIE

Już 13 stycznia w Mrzeżynie odbędzie się VI edycja Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Jackiem Kabatą.

0 komentarzy
Fot/ZZDW Koszalin

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA ODCINKU DW-109 GRYFICE-TRZEBIATÓW!

Już od 7 stycznia 2019 r. kierowcy będą musieli zmagać się z utrudnieniami na odcinku drogi wojewódzkiej nr. 109 Gryfice – Trzebiatów.

0 komentarzy

POŚWIĄTECZNE SPALANIE Z ZUMBĄ JUŻ DZIŚ W TRZEBIATOWIE

Nie masz wieczorem nic do roboty? Chcesz się poruszać i spalić poświąteczne kalorie? To propozycja dla Ciebie! 

0 komentarzy