ARCHIWUM

UWAGA KIEROWCY! MOŻE BYĆ ŚLISKO

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego opadów marznących. Prognozuje się od godz. 13:00 dnia 26.01.2020 r. do godz. 10:00 dnia 27.01.2020 r. miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Stopień zagrożenia – […]

0 komentarzy

RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG „TROPEM WILCZYM” W TRZEBIATOWIE

W ramach oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym”. Właśnie ruszyły zapisy online.

0 komentarzy

XXIV SPOTKANIE CZTERECH ŚWIEC [ZAPROSZENIE]

Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz Proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej oraz Grekokatolickiej serdecznie zapraszają na 24. Spotkanie Czterech Świec. 

0 komentarzy

RUSZA KWALIFIKACJA WOJSKOWA

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej(Dz. U. z 2019 r., poz. 1541 z późn. zm.), § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2009 r. w sprawie kwalifikacji wojskowej (Dz. U. z 2017 r., poz. 1980) oraz rozporządzenia Ministra Spraw […]

0 komentarzy

TRZEBIATÓW MOŻE BYĆ DUMNY! REKORD PODCZAS 28. FINAŁU WOŚP

Rekordowy bieg w Mrzeżynie i rekord w Gryficach. W Trzebiatowie nie mogło być inaczej! Wspólne działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy się opłaciły. 

0 komentarzy

KOLEJNY REKORD USTANOWIONY! TAK WYGLĄDAŁ WOŚP W GRYFICACH [ZDJĘCIA]

61 729.60 zł. Taką kwotę zebrano w Gryficach podczas wczorajszego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

0 komentarzy

TAK WYGLĄDAŁO WCZORAJSZE ŚWIATEŁKO DO NIEBA W GRYFICACH [ZDJĘCIA]

Podobnie jak w poprzednim roku, światełko do nieba w Gryficach odbyło się bez głośnych fajerwerków. Był za to ekscytujący pokaz z użyciem świateł LED, ognia i pirotechniki naziemnej. 

0 komentarzy

VII MRZEŻYŃSKI BIEG WOŚP Z NOWYM REKORDEM! [ZDJĘCIA]

207 zawodników wystartowało w tegorocznym Biegu WOŚP w Mrzeżynie. Łącznie wszyscy zawodnicy przebiegli aż 2852 km. Jest to nowy rekord w historii Mrzeżyńskiego Biegu WOŚP!

0 komentarzy

III AQUATHLON W GRYFICACH ZAKOŃCZONY! [FOTORELACJA]

Dziś po raz trzeci na gryfickiej pływalni zorganizowane zostały zawody w aquathlonie w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. W tym roku, aż 54 osoby wystartowały w rozgrywkach.

0 komentarzy

PILNE! WYPADEK W CENTRUM GRYFIC. JEDNA OSOBA POSZKODOWANA ZOSTAŁA ZABRANA DO SZPITALA

Dziś około godziny 16:55 w centrum Gryfic, doszło do wypadku. Zderzyły się 2 samochody osobowe.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKI BIEG WOŚP – JAK BYŁO W POPRZEDNICH LATACH? [FILMY + ZDJĘCIA]

Można śmiało powiedzieć, że Mrzeżyński Bieg WOŚP na stałe zapisał się w orkiestrowym kalendarzu. Już w tę niedzielę przypada jego 7. edycja.          Poniżej zestawiliśmy filmy i zdjęcia z poprzednich edycji. Miłego oglądania!

0 komentarzy

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA ZAGRA Z WOŚP

Nadmorska Kolej Wąskotorowa już po raz kolejny wyruszy w orkiestrową trasę. Podczas przejazdu będzie można wrzucić swój datek do puszki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w tym roku już 28. raz.

0 komentarzy

WASZE UBRANIA MOGĄ WSPOMÓC FINAŁ WOŚP!

1 kg = 1 zł. Po raz pierwszy w Gryficach Wasze ubrania mogą wspomóc finał WOŚP! 

0 komentarzy

MAŁA NATALKA ZOSTAŁA PIERWSZĄ MIESZKANKĄ POWIATU GRYFICKIEGO

Początek roku obfitował nie tylko w piękne fajerwerki na nocnym niebie, ale także w miłe niespodzianki. Dokładnie 1 stycznia o godz. 08:38 na świat przyszła mała Natalia, która została pierwszym noworodkiem 2020 roku w Powiecie Gryfickim.

0 komentarzy

VII EDYCJA MRZEŻYŃSKIEGO BIEGU WOŚP – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji, w Mrzeżynie odbędzie się już 7 edycja Biegu WOŚP z Jackiem Kabatą.

0 komentarzy

WOŚP W TRZEBIATOWIE – PROGRAM FINAŁU

Już 12 stycznia w Trzebiatowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Cały finał odbędzie się na hali sportowej przy stadionie miejskim w Trzebiatowie.

0 komentarzy

NABÓR DO SEKCJI CROSSMINTONA I BADMINTONA W UKS KAPITAN NAVI MRZEŻYNO

Macie już postanowienie noworoczne, że zaczniecie uprawiać jakiś sport ale jeszcze nie wiecie jaki? Mamy coś w sam raz dla Was! UKS Kapitan Navi Mrzeżyno ogłasza nabór do sekcji crossmintona oraz sekcji badmintona.

0 komentarzy

OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie powiatów białogardzkiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, m. Koszalin, koszalińskiego, sławieńskiego, m.Świnoujście.

0 komentarzy

SILNY WIATR NAD MORZEM – IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIE 1 STOPNIA

IMGW-PIB OSTRZEGA zachodniopomorskie, zachodnia strefa brzegowa, 30.12 silny wiatr do 7 B.

0 komentarzy

RATOWNIK MEDYCZNY ZAATAKOWANY PRZEZ PACJENTA W TRZEBIATOWIE!

Jak informuje portal twojeinfo24.pl ratownik medyczny z urazem barku i kręgosłupa oraz stłuczeniami rąk i nóg trafił do szpitala. Sprawę analizuje policja.

0 komentarzy

V MIEJSCE REPREZENTANTEK POLSKI Z GMINY TRZEBIATÓW NA MŚ W UNIHOKEJU!

Po przegranej I tercji Polki wyrwały to! Wywalczyły ostatnimi siłami, jak gladiator, który podnosi się z piachu areny, aby zadać ostatni cios i napisać historię Polskiego Unihokeja! A tą historię niewątpliwie napisały również reprezentantki Polski wywodzące się z gminy Trzebiatów – Zuzanna Krzywak, Maja Mazur, Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk i Daria Drzymała

0 komentarzy

GRYFICKIE SPOTKANIE WIGILIJNE [ZAPROSZENIE]

Już jutro (19.12) po raz kolejny na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędzie się Gryfickie Spotkanie Wigilijne, na które zaprasza Burmistrz Gryfic, Andrzej Szczygieł. 

0 komentarzy

KULISY SŁAWY GRZEGORZA KRYCHOWIAKA – REPORTAŻ UWAGI! TVN

Nie jest typowym piłkarzem. Zna pięć języków, nie pije alkoholu, ma wyższe wykształcenie i poza boiskiem zawsze jest świetnie ubrany. Obecnie mieszka i pracuje w Moskwie.

0 komentarzy

POWIEŚ BOMBKĘ NA MRZEŻYŃSKIEJ CHOINCE

Zarząd osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego ozdobienia mrzeżyńskiej choinki, która od 6 grudnia stoi koło sklepu na osiedlu. 

0 komentarzy

BUDOWA HOTELU ZALEWSKI [ZDJĘCIA]

Przyjrzeliśmy się trwającym pracom budowlanym powstającego hotelu Zalewski. Czterogwiazdkowy, luksusowy i świetnie umiejscowiony hotel ma zostać otwarty wiosną 2020 roku. 

0 komentarzy

189. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA LISTOPADOWEGO – GRH NAŁĘCZ ZAPRASZA NA INSCENIZACJĘ

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” zaprasza na inscenizację z okazji 189. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. 

0 komentarzy

W GRYFICACH PONOWNIE PRZEJDZIE PARADA ŚWIATŁA

Już 19 grudnia w Gryficach podczas spotkania Wigilijnego odbędzie się II Parada Światła, tym razem większa, głośniejsza a przede wszystkim jaśniejsza.

0 komentarzy

W POSZUKIWANIU SKARBÓW POWIATU GRYFICKIEGO

Z pewnością każdy z Was zna miejsca, których piękno i oryginalność mogą skraść serce.

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKI DZIEŃ ZDROWIA – SPOTKANIE NA TEMAT ZDROWEGO ODŻYWIANIA

30 listopada w mrzeżyńskiej świetlicy osiedlowej odbędzie się spotkanie na temat zdrowego odżywiania. 

0 komentarzy

WYPADEK NA DW 102 – 2 OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA

Dziś na drodze wojewódzkiej nr. 102 w okolicach miejscowości Paliczyno (gm. Trzebiatów) doszło do poważnego wypadku.

0 komentarzy

FINAŁ WOŚP WRACA DO TRZEBIATOWA! TY TEŻ MOŻESZ POMÓC W JEGO ORGANIZACJI

To już oficjalne. Do Trzebiatowa wraca upragniony przez mieszkańców finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ty też możesz pomóc w jego organizacji.

0 komentarzy

WIKTOR WOJARSKI Z MRZEŻYNA Z MEDALEM W KARATE SPORTOWYM

Fantastycznie spisali się zawodnicy klubu Morote Głowaczewo na odbywających się 16 listopada w stolicy Otwartych Mistrzostwach Warszawy w karate sportowym.

0 komentarzy

ZARZĄD OSIEDLA „ZA REGĄ” W MRZEŻYNIE ZAPRASZA MŁODZIEŻ NA SPOTKANIE

Szanowni mieszkańcy 13+. Zapraszam chętną młodzież na spotkanie z Zarządem Osiedla „Za Regą” w dniu 26.11 o godzinie 18:00 w celu podjęcia rozmów odnośnie potrzeb i inicjatyw, które będą realizowane w świetlicy. Pomysły będą miały za zadanie włączyć młodzież do czynnego udziału w życiu osiedla. – informuje Przewodniczący Zarządu Osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie, Edward […]

0 komentarzy

URZĄD MORSKI W SŁUPSKU ZOSTANIE ZLIKWIDOWANY. ZMIANA W ZARZĄDZIE MRZEŻYŃSKIEGO PORTU.

Jak informuje portalmorski.pl z dniem 1 stycznia 2020 r. Urząd Morski w Słupsku przestanie funkcjonować. Jego obowiązki przekazane zostaną pod Urząd Morski w Gdyni i Szczecinie. Powodem likwidacji urzędu jest reforma administracji morskiej. Obecnie trwają prace przygotowawcze.

0 komentarzy

BURMISTRZ TRZEBIATOWA ZAPRASZA NA SPOTKANIE DOTYCZĄCE ZABYTKÓW

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zaprasza serdecznie na spotkanie informacyjne dotyczące zabytków i nieruchomości w Trzebiatowie.

0 komentarzy

KOMORA HIPERBARYCZNA JUŻ W GRYFICKIM SZPITALU

Dziś w godzinach porannych w szpitalu w Gryficach zjawiła się spora przesyłka – komora hiperbaryczna.

0 komentarzy

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY DLA OLI JUŻ W TEN WEEKEND

W tę sobotę odbędzie się charytatywny maraton Zumby dla bardzo chorej Oli Romanowicz. Maraton już w ten weekend.

0 komentarzy

ANDRZEJ DUDA ODWIEDZIŁ BROJCE [ZOBACZ FILM]

Dziś 20.11 Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził mieszkańców powiatu gryfickiego w Brojcach. Na spotkanie przybyło bardzo dużo ludzi. 

1 komentarz

TY I TWOJE MIASTO W FILMIE

Mroczny i pełen zagadek świat thrillera medyczno-szpiegowskiego może zagościć w Twoim mieście. Amerykański producent, QUPI Inc., ogłosił konkurs, dzięki któremu każdy fan kina może stać się scenarzystą i wcielić się w jedną z filmowych ról.

0 komentarzy

„BAJKAŁ – W KRAINIE LODU” – ZAPROSZENIE NA POKAZ

Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek oraz biuro podróży Szerokie Tory serdecznie zapraszają na pokaz slajdów pt. „Bajkał – w krainie lodu”.

0 komentarzy

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA

W związku z przyjazdem Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Brojc, publikujemy oficjalne zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z Prezydentem. 

0 komentarzy

WARSZTATY CERAMICZNE Z TRZEBIATOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty z ceramiki.

0 komentarzy

STREFA KIBICA ZNÓW W MRZEŻYNIE – ZAPROSZENIE NA MECZ

Zarząd Osiedla „Za Regą” w Mrzeżynie po raz kolejny organizuje strefę kibica i zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne oglądanie meczu Polska – Słowenia.

0 komentarzy

ZBLIŻENIOWE KINO VISA WKRÓTCE W TRZEBIATOWIE

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza do Zbliżeniowego Kina VISA. Już 20 listopada będziemy mogli obejrzeć najnowsze premiery filmowe.

0 komentarzy

ŚWIĘTY MIKOŁAJ PONOWNIE POJAWI SIĘ W TRZEBIATOWIE

Po raz kolejny Święty Mikołaj odwidzi Trzebiatów. Już 7 grudnia na dzieci będzie czekać wiele ciekawych atrakcji. 

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW POSZUKUJE SPRAWCY ZNISZCZENIA DRZEW NAD REGĄ

W miniony weekend, przez nieznanego sprawcę zostały połamane nowo posadzone drzewa. Gmina poszukuje sprawcy lub sprawców incydentu.

0 komentarzy

GRYFICKI SZTAB WOŚP POSZUKUJE WOLONTARIUSZY – ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Gryficki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął swoją pracę. Aktualnie trwają poszukiwania wolontariuszy.

0 komentarzy

PRZEOGROMNIE NIEBEZPIECZNA SYTUACJA NA S6. KOBIETA Z DZIECKIEM JECHAŁA POD PRĄD! [FILM]

Kierowca jadący z Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie nowo otwartą drogą ekspresową S6, uwiecznił na nagraniu przeogromnie niebezpieczną sytuację jaką była jazda pod prąd.

0 komentarzy

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ODWIEDZI BROJCE

20 listopada 2019 r. w środę, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Brojcach, gdzie o godz. 17.30 spotka się z mieszkańcami powiatu gryfickiego w Szkole Podstawowej przy ulicy Długiej 19.

0 komentarzy

RUSZYŁY ZAPISY DO VII EDYCJI MALF

Mrzeżyńskie Centrum Sportu ogłasza zapisy do VII edycji rozgrywek Mrzeżyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (MALF). 

0 komentarzy

TRZEBIATOWSKIE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI [ZAPROSZENIE]

Burmistrz Trzebiatowa oraz Dowódca 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Trzebiatów na uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się na placu przed Ratuszem w Trzebiatowie.

0 komentarzy

WIECZÓR ARTYSTYCZNY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY [ZDJĘCIA]

7 listopada w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa Trzebiatowskiej Grupy Artystycznej. Można było zobaczyć piękne, zapierające dech w piersiach dzieła sztuki.

0 komentarzy

W TRZEBIATOWIE POWSTANIE MURAL? MIESZKAŃCY ZORGANIZOWALI ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY

Mieszkańcy Trzebiatowa chcą, aby w ich mieście powstał kolorowy duży mural. Właśnie zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

2 komentarze

OD DZIŚ NOWE PRZEPISY KONTROLI DROGOWEJ

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego. – W rozporządzeniu zawarliśmy nowe obowiązki i uprawnienia kierowców aut oraz kontrolujących. Jednocześnie doprecyzowaliśmy istniejące w tym zakresie przepisy. Zależy nam na podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach – podkreślił szef MSWiA Mariusz Kamiński.

0 komentarzy

POLICJANCI Z GRYFIC ZATRZYMALI NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Oprócz prędkości i brawury, jazda na podwójnym gazie to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych. W niedzielę i poniedziałek policjanci prewencji i ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

0 komentarzy

POSADZILI DRZEWA – TRZEBIATOWSKI FINAŁ AKCJI „JEDNO DZIECKO – JEDNO DRZEWO”

10 nowych drzewek pojawiło się w gminie Trzebiatów. I to nie byle jakich… Są to lipy oraz dęby, a każde z nich ma swoje imię. Dokładniej, to imiona dziesięciorga dzieci, które urodziły się w naszej gminie w 2019 r., a których rodzice wzięli udział w akcji ekologicznej „Jedno dziecko – jedno drzewo”.

0 komentarzy

WYSTARTOWAŁY ZAPISY DO KALF – KAMIEŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI FUTSALU

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczne rywalizacje rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku.

0 komentarzy

RUSZAJĄ ZAPISY DO VII EDYCJI GRYFICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI FUTSALU

Od dziś ruszają zapisy do 7. edycji GALF – Gryfickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. 

0 komentarzy

ŻOŁNIERZE WETERANI ZAPRASZAJĄ NA WSPÓLNE SPOTKANIE

Od niedzieli w Mrzeżynie przebywają żołnierze weterani, którzy zapraszają na wspólne spotkanie.

0 komentarzy

MAREK GRÓBARCZYK Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM W POWIECIE GRYFICKIM

Marek Gróbarczyk z Prawa i Sprawiedliwości zdobył w naszym powiecie najwięcej głosów wśród wszystkich kandydatów do Parlamentu. 

0 komentarzy

XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O „ZŁOTY KLUCZ” [ZAPROSZENIE]

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Trzebiatowie serdecznie zaprasza na XVII Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o „ZŁOTY KLUCZ”.

0 komentarzy

LOKALNA GRUPA RYBACKA ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego zaprasza na szkolenie mieszkańców Gminy Trzebiatów i potencjalnych wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie w ramach Priorytetu 4 Programu Operacyjnego „RYBACTWO I MORZE 2014 – 2020”. 

0 komentarzy

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z TRZEBIATOWSKIEGO HERBERTA [ZDJĘCIA]

Dla uczniów klas pierwszych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie był to bardzo ważny moment, ponieważ złożyli oni dzisiaj uroczyste ślubowanie.

0 komentarzy

ARTUR ŁĄCKI NASZYM PRZEDSTAWICIELEM W SEJMIE!

Jeszcze kilka godzin temu było to niepewne, ponieważ Artur Łącki walczył o 5 miejsce z Norbertem Obryckim. Teraz wiadomo na 100%, że Artur Łącki zdobędzie mandat w Sejmie.

0 komentarzy

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ WYGRYWA WYBORY!

Według danych exit-poll, wybory parlamentarne 2019 wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość. Tuż za nimi Koalicja Obywatelska.

0 komentarzy

ODCINEK DROGI S6 KOŁOBRZEG-KOSZALIN OTWARTY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od dziś kierowcy mogą korzystać z odcinka drogi S6 Kołobrzeg – Koszalin.

0 komentarzy

ZMIANY W PRZYJMOWANIU ZGŁOSZEŃ Z NUMERU ALARMOWEGO 997

Przyjmowanie zgłoszeń z numeru alarmowego 997 (Policja) realizowane jest obecnie przez operatorów z Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) na terenie całego kraju. W wyniku prowadzanych prac pilotażowych polegających na testowaniu obsługi zgłoszeń alarmowych w nowej formie na terenie całego kraju od grudnia 2018 r. numery alarmowe 997 i 112 obsługiwane są przez operatorów z CPR. Podstawę […]

0 komentarzy

JESIENNE SPADKI KALORII W MRZEŻYŃSKIM CENTRUM SPORTU

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Trzebiatów do skorzystania z bezpłatnej oferty gry w squash`a – Jesienne spadki kalorii.

0 komentarzy

„OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ODBLASKÓW – ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” W GRYFICACH

1 października w ramach krajowych działań pn. „Ogólnopolski Dzień Odblasków – Świeć Przykładem” koordynowanych przez Komendę Główną Policji, mundurowi z Gryfic spotykali się z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, zachęcając ich do korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci wręczali elementy odblaskowe i informowali o zagrożeniach związanych z brakiem widoczności na drodze.

0 komentarzy

PODPISANO UMOWĘ O REWALORYZACJĘ MURÓW OBRONNYCH W TRZEBIATOWIE

W dniu 30 września br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie  nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Trzebiatów, reprezentowaną przez burmistrza Józefa Domańskiego, a  Województwem Zachodniopomorskim, reprezentowaną przez marszałka Olgierda Geblewicza oraz Artura Łąckiego radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, o dofinansowanie projektu pn. „Rozwój aktywności społecznej wybranych grup społecznie poprzez udostępnienie zaadoptowanych na cele rekreacyjne terenów położonych wzdłuż miejskich murów obronnych”.

0 komentarzy

PALIŁA SIĘ BYŁA KAPLICA WOJSKOWA W TRZEBIATOWIE

Dziś o godzinie 10:01 do SKKP w Gryficach wpłynęło zawiadomienie o pożarze byłej Kaplicy na terenie jednostki wojskowej w Trzebiatowie.

0 komentarzy

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU…

Enea Operator informuje o planowanych przerwach w dostawie prądu w rejonie Gryfice i Trzebiatów.

0 komentarzy

OFERTA REKLAMOWA NA SEZON 2019

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim 2019, chcielibyśmy zaoferować osobom prywatnym, małym i dużym firmom możliwość wykupienia powierzchni reklamowej na naszym portalu. 

0 komentarzy

WYPADEK NA TRASIE TRZEBIATÓW-KOŁOBRZEG

3 czerwca przed godziną 16 doszło do wypadku na trasie Trzebiatów-Kołobrzeg.

0 komentarzy

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE W TRZEBIATOWIE

23 czerwca 2019 r. odbędą się wybory uzupełniające w okręgu nr. 2 do Rady Miejskiej w Trzebiatowie. Poniżej lista kandydatów.

0 komentarzy

SPOTKANIE Z TOMASZEM SEKIELSKIM W TRZEBIATOWIE I W GRYFICACH

17 czerwca w Gryficach i 18 czerwca w Trzebiatowie Tomasz Sekielski spotka się ze swoimi fanami. 

0 komentarzy

DZIEŃ DZIECKA W TRZEBIATOWIE [ZAPROSZENIE]

Burmistrz Trzebiatowa zaprasza wszystkie dzieci z Gminy Trzebiatów na festyn z okazji Dnia Dziecka.

0 komentarzy

40. EDYCJA „TRZEBIATOWSKIEJ 10” [ZDJĘCIA]

Dziś odbyła się 40. edycja biegu ulicznego „Trzebiatowska 10”. Warunki były trudne, lecz zawodnicy zdołali przebiec dystans 10 kilometrów w bardzo dobrych czasach. Poniżej fotorelacja z wydarzenia. 

0 komentarzy

ŚWIĘTO 3 BATALIONU ZMECHANIZOWANEGO LEGII AKADEMICKIEJ [RELACJA]

Dziś na Rynku w Trzebiatowie odbyło się święto 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej. Były pokazy sprzętów straży pożarnej, policji, straży granicznej i uzbrojenia wojskowego. 

0 komentarzy

PUCHAR POLSKI STRONGMAN W GRYFICACH [FILM]

Już 8 czerwca na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbędą się zawody o Puchar Polski Strongman. Czołówka najsilniejszych mężczyzn w Polsce zmierzy się z wielkimi ciężarami wymagającymi nadzwyczajnej siły fizycznej. 

0 komentarzy

MRZEŻYŃSKA PLAŻA BEZ BŁĘKITNEJ FLAGI

„Błękitna Flaga” to certyfikat, który przyznawany jest kąpieliskom i marinom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.

0 komentarzy

KONTROLE AUTOBUSÓW NA TERENIE POWIATU GRYFICKIEGO

Komenda Powiatowa Policji w Gryficach w związku ze zbliżającymi się wakacjami i licznymi wyjazdami wycieczek autokarowych informuje o możliwości zgłoszenia autokaru do kontroli drogowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży.

0 komentarzy

TRZEBIATÓW: BĘDĄ UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

W związku z organizacją święta trzebiatowskiej Jednostki Wojskowej, informujemy, że w godz. 6:00 – 14:00 dnia 1 czerwca, zamknięta zostanie droga przed Ratuszem (Rynek 1). Prosimy o niezastawianie miejsc parkingowych.  Pozostawione auta będą odholowane. Dodatkowo w związku z 40. edycją „Trzebiatowskiej 10” – droga z Mrzeżyna do Trzebiatowa zostanie zamknięta w godz. 15:45 – 17.30. Kierowcy puszczani będą cyklicznie. Cała trasa biegu będzie zabezpieczana przez […]

0 komentarzy

„TRZEBIATOWSKA 10” JUŻ W TĘ SOBOTĘ

Już 1 czerwca odbędzie się jubileuszowa – 40 edycja biegu ulicznego „Trzebiatowska 10”.

0 komentarzy

ŚWIĘTO 3 BATALIONU ZMECHANIZOWANEGO LEGII AKADEMICKIEJ [ZAPROSZENIE]

Dowódca Garnizonu Trzebiatów zaprasza na obchody święta 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie. Uroczystości odbędą się przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej już 1 czerwca.

0 komentarzy

DZIEŃ DZIECKA W GRYF ARENIE JUŻ W TEN PIĄTEK

Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz zaprasza na Dzień Dziecka w Gryf Arenie w stylu dzikiego zachodu. 

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW PREZENTUJE KALENDARZ IMPREZ [DO POBRANIA]

  [POBIERZ] Gmina Trzebiatów – Kalendarz Imprez PDF

0 komentarzy

DZIKIE GĘSI ZIELONKA MISTRZYNIAMI POLSKI W UNIHOKEJU

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w unihokeju w kategorii Młodziczek. Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Dzikich Gęsi Zielonka. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki GKS Kasztelania Brudzew, a na trzecim – LUKS Nolet Żabi Róg. Nasze zawodniczki – SUS Travel Jedynki Trzebiatów zajęły 6 miejsce.

0 komentarzy

KOALICJA EUROPEJSKA WYGRYWA W POWIECIE GRYFICKIM

Według danych z Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu nr. 13 w powiecie gryfickim większość mieszkańców oddała swoje głosy na przedstawicieli Koalicji Europejskiej (9 435 głosów, 48,73%), a na Prawo i Sprawiedliwość (7 603 głosy, 39,27%).

0 komentarzy

WYNIKI WYBORÓW DO PE 2019 – WYGRYWA PiS

Według danych szacunkowych tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego wygrywa partia Prawo i Sprawiedliwość. Tuż za nią jest Koalicja Obywatelska.

0 komentarzy

SUKCESY ZAWODNIKÓW UKS KAPITAN NAVI MRZEŻYNO

Zawodnicy UKS Kapitan Navi Mrzeżyno pomimo ciszy w ostatnich miesiącach intensywnie trenowali, a efekty pracy zaowocowały sukcesami na międzynarodowych turniejach Crosmintona.

0 komentarzy

ŚWIĘTO UNIHOKEJA W MRZEŻYNIE

Już od najbliższej soboty (25.05) w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbywać się będzie święto unihokeja. Przez dwa dni o złoty medal Mistrzostw Polski walczyć będą zawodniczki w wieku młodziczek.

0 komentarzy

GMINA TRZEBIATÓW: OBWODY GŁOSOWANIA I SIEDZIBY KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO PE

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej 1 Część miasta Trzebiatowa obejmująca ulice: 1 Maja, Grzybowa, Kamieniecka, Łąkowa, Polna, Rzemieślnicza, Zagórska, Żytnia. Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Kamieniecka 16, 72-320 Trzebiatów Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych 2 Część miasta Trzebiatowa obejmująca ulice: II Pułku Ułanów, Ciasna, Cicha, Daszyńskiego, Dąbrówki, Jagiełły, Kościuszki, [...]
0 komentarzy

„HERBERT” ZAKWALIFIKOWANY DO III EDYCJI PROGRAMU „CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH”

Klasa „I a” Liceum Ogólnokształcącego im Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie została zakwalifikowana do III edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, który rozpocznie się w roku szkolnym 2019/2020 i będzie realizowany przez dwa lata. Program ma charakter ogólnopolski. Jego celem jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej.

0 komentarzy

POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUTOKARU Z DZIEĆMI

W środę w nocy policjanci z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał jechać z dziećmi na wycieczkę do Warszawy. 41-latek trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyspieszonym stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach.

0 komentarzy

POLICJA POSZUKUJE WŁAŚCICIELA ROWERU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach szukają właściciela roweru przedstawionego na zdjęciu. Jeśli rozpoznajesz swój rower, to przyjdź po niego z dokumentem tożsamości.

0 komentarzy

III TRZEBIATOWSKIE ŚWIĘTO MATKI „DLA CIEBIE MAMO”

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Michał Jach, Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Komitet terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Trzebiatowie, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie, NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Oświaty i Wychowania mają zaszczyt zaprosić na koncert z okazji Dnia Matki.

0 komentarzy

ZNALEZIONO ZAGINIONY KUTER!

Kuter, który zaginął w ubiegłym tygodniu, został zlokalizowany przez służby ratunkowe. Płetwonurkowie wydobyli z niego ciało jednego z rybaków. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zatonięcia jednostki – podaje TVN24 Pomorze.

3 komentarze

IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM!

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB w Szczecinie, dziś od godziny 15:00 do godziny 24:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz silnymi porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.  

0 komentarzy

XXIII TURNIEJ WIEDZY O TRZEBIATOWIE

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości” – Tytus Liwiusz

0 komentarzy